Od czegoś zacząć trzeba…

Sam nie wiem, czemu tak długo zwlekałem z założeniem własnego blogu. Mam wielką ochotę od czasu do czasu coś napisać, a do tej pory najczęściej realizowałem to w postaci przydługiego maila do kolegów z pracy. Do blogu przymierzałem się już kilkukrotnie, ale jak do tej pory zawsze wypadało „coś ważniejszego”. W końcu podjąłem spontaniczną decyzję: zakładam dziś i od razu zaczynam pisać. Chcesz wiedzieć czemu? To powiedz, czy często masz tak, że odkrywasz coś ciekawego, drążysz dany temat w internecie tak długo, aż znajdziesz rozwiązanie, a potem masz ochotę podzielić się ze wszystkimi, co zrobiłeś? Czy wiele z tych rzeczy już zapomniałeś? Czy często obwiniasz później siebie, że nigdzie nie zapisałeś swojego pomysłu lub sposobu dojścia do jakiegoś rozwiązania? Albo czy masz czasem po prostu nieodpartą chęć wyrzucenia z siebie kilku słów na jakikolwiek temat, z nadzieją, że ktoś Cię przeczyta? :-) Jeśli podobnie jak ja, odpowiedziałeś na powyższe pytania twierdząco, to już wiesz.

Domyślasz się pewnie już, że chcę podzielić się z Tobą wiedzą, którą zdobyłem na studiach i w pracy, bądź rozwijając własne zainteresowania. Czasem zechcę pewnie napisać jakieś własne przemyślenia na temat niezwiązany z resztą przyszłych postów na tym blogu, jednak większość z nich będzie dotyczyła kilku konkretnych zagadnień.

Z wykształcenia jestem Informatykiem (w chwili pisania tego tekstu, jeszcze przed obroną magistra), siłą rzeczy będzie więc o wszelkiej maści technologiach. Głównie język Java, ale bardziej w zakresie jego otoczenia, bo o samym języku niewiele da się już nowego powiedzieć. Od prawie trzech lat zajmuje się na co dzień biblioteką Google Web Toolkit używaną w ciekawym projekcie systemu modelowania i zarządzania procesami biznesowymi, będzie więc dużo o tym. Będzie również o technologiach związanych bezpośrednio lub pośrednio z aplikacjami webowymi, np. Hibernate, EJB, COMET, kontenery serwletów czy serwery aplikacji oraz o bibliotekach związanych ściśle z GWT takimi jak Ext-GWT, gwt-dnd, itp. Nie będę jednak Ciebie zanudzał tylko tematami związanymi z programowaniem. Pojawią się na pewno ciekawe wpisy z zakresu systemów operacyjnych czy urządzeń mobilnych. Mogę już w tej chwili zapowiedzieć kolejny wpis związany z systemem Android, choć na wszelkie szczegóły będziesz musiał poczekać.

Jestem też fanem motoryzacji i myślę, że od czasu do czasu pojawi się wpis i o tym. Hobbistycznie zajmuje się też pilotażem modeli helikopterów RC oraz konstrukcją kolumn głośnikowych HiFi, o tym też napiszę. Cała reszta wpisów będzie na pewno jakoś związana z moimi zainteresowaniami, choć czasem pewnie wrzucę tu coś zupełnie oderwanego od rzeczywistości :-)

W zanadrzu mam jeszcze jeden ciekawy projekt, ponownie związany z informatyką. Nie zdradzę teraz szczegółów, bo sam nie wiem kiedy pomysł bardziej się rozwinie. Jestem jednak pewien, że projekt Cię zaciekawi, może więc powiem o nim parę słów już niedługo.

Po tym przydługim wstępie zachęcam do odwiedzenia mnie tutaj jeszcze za jakiś czas. Jeśli Cię zainteresuję, może zostaniesz moim stałym czytelnikiem? Szczerze mówiąc sam jeszcze nie wiem, czego mogę się po swoim blogu spodziewać. W chwili natchnienia zalogowałem się na swoje konto hostingowe i kliknąłem na autoinstalację WordPress’a.  Nie zastanawiając się długo, zacząłem od pisania swojego pierwszego wpisu. Dlatego od momentu jego opublikowania niniejsza strona na pewno się jeszcze wielokrotnie zmieni, o czym będę Ciebie systematycznie informował.

Skomentuj

3 Komentarze.

  1. Czesc mam na imie Sebek i trafilem na twojego bloga zupelnie przypadkiem,a dokladnie zwiedziony zdjeciem twojego roweru z wyszukiwarki gogle.Poniewarz posiadam ten sam model Cuba ktory opisales w swoim blogu:) Przyznam szczerze ze twoje wpisy sa bardzo ciekawe i inspirujace.Zastanawiam sie nad zalozeniem wlasnego bloga,bo to fajna rzecz podzielic sie wlasnym swiatem z innymi:)

    • Miło mi, że zyskałem nowego czytelnika :) Zdjęcie, które prawdopodobnie znalazłeś, nie przedstawia konkretnie mojego roweru, ale wybrałem je, jako że było najbardziej do niego zbliżone. Jak tylko dopadnę do jakiegoś lepszego aparatu, na pewno zamieszczę tu kilka własnych zdjęć.
      Jeśli zastanawiasz się nad założeniem blogu, zrób to od razu. Im dłużej czekasz, tym więcej ciekawych tematów ominiesz :)

  2. Hobbistycznie zajmujesz się pilotażem modeli helikopterów RC :) Bardzo mnie to cieszy, bo ja od jakiegoś czasu interesuje się modelarstwem RC. Właśnie testuje sobie model helikoptera Hausler 450 P (700mm) z nadajnikiem. Bardzo fajny sprzęt, jak na razie spełnia moje oczekiwania w 100% :)
    modelarzyk ostatnio napisał(a)… Modele zdalnie sterowane takie jak helikopter RC

Skomentuj


UWAGA - Możesz używać HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge