Nowy rower i pierwsza trasa!

Mamy już wiosnę, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze. Czas odstawić samochód i rozpocząć miejskie podróże rowerem! Jako że wysłużony mój stary jednoślad spędził już dobre kilka lat w piwnicy (wychodził na zewnątrz może raz czy dwa na sezon), przeżył też już swoje lata świetności, przyszedł czas na nowy zakup. Po w sumie niedługich poszukiwaniach wybór padł na Cube LTD Comp, rocznik 2009. Rower jest więc używany, co głównie podyktowane było niższymi kosztami w stosunku do zakupu sprzętu nowego. Oryginalnie zamontowany powietrzny amortyzator Rock Shox Dart SL 100mm z blokadą skoku na kierownicy oraz reszta osprzętu pokroju Shimano Deore, Deore SLX i Deore XT zapewnia całkiem niezłe warunki jazdy. Poniżej zamieszczam przykładowe zdjęcie tego modelu w kolorystyce odpowiadającej mojemu egzemplarzowi:
Cube LTD Comp

Rower przetransportowałem w dniu wczorajszym z rodzinnego domu w Olecku, gdzie dotarł wpierw po zakupie, do Warszawy, gdzie mieszkam na co dzień. Po raz kolejny doceniam zaletę pojemności hatchback’a, który bez problemu pomieścił rower bez jakiegokolwiek rozkładania go, czy zdejmowania kół! :) Jako że w Olecku w weekend spadł śnieg, a wczoraj rano przyjechałem samochodem bezpośrednio do pracy, dopiero dzisiaj miałem okazję odbyć pierwszą jazdę nowym nabytkiem.

Pobudka rano, wyjazd około 7:30. W pracy miałem być około godziny 9:00, miałem więc dużo czasu i mogłem spokojnie trochę się pokręcić. Nie zastanawiałem się wcześniej, którędy dokładnie pojadę, droga nie była więc najkrótsza. Poniżej przedstawiam przebytą trasę:


Trasa rowerowa 864766 – powered by Bikemap 

Przy okazji polecę serwis bikemap.net wszystkim rowerzystom, gdyż z łatwością można na nim zaplanować, bądź oznaczyć przebytą trasę. Strona udostępnia też import danych z odbiornika GPS, co w najbliższych dniach zamierzam przetestować.

Droga powrotna połączona była z przechadzką pieszą, nie będę więc zamieszczał przebytej trasy :) Niemniej przebyłem dzisiaj około 30km bez użycia wszelkich zmotoryzowanych środków transportu, więc jak na pierwszy dzień, jest nieźle!

Co do samego roweru, jeździ się nim naprawdę świetnie. Zaraz zabieram się za przeprowadzenie drobnych regulacji przerzutek i hamulców, których drobne niedoskonałości wynikły podczas jazdy. Ogólne wrażenia są więc pozytywne i jeśli pogoda i pewne nadwyrężone dziś części ciała na to pozwolą, jutro dalsza część miejskich wojaży!

Skomentuj

2 Komentarze.

  1. Osobiście wolę krossy, ale ten cube prezentuje się całkiem fajnie. Cube to wg mnie druga marka po krossie jeśli chodzi o jakość. minęły 2 lata od postu, ciekawe jak prezentuje się teraz?

  2. Mam podobny model z tej firmy. Bardzo dobra konstrukcja. Wygony (no dobra to nie jest jego dobra strona) jak na rower górski.

Skomentuj


UWAGA - Możesz używać HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge