Repozytorium projektów

Zawsze przychodzi taki moment, kiedy mamy coraz to więcej kodów źródłowych od różnych aplikacji, tworzymy kopie zapasowe przed każdą większą zmianą, a czas potrzebny na przywrócenie poprzednich wersji kodu wydłuża się coraz bardziej. Jak zapewne wiesz, z pomocą przychodzą repozytoria plików, które starają się maksymalnie uprościć zarządzanie i utrzymywanie naszych wypocin. Dzięki wersjonowaniu pozwalają na „przeniesienie się” do dowolnego momentu w czasie i podpatrzenie wszelkich modyfikacji, które popełniliśmy. Każda taka modyfikacja opatrzona jest numerem rewizji, dzięki której można jednoznacznie stwierdzić, z którą wersją mamy do czynienia. Zalet repozytoriów jest jeszcze wiele i jeśli miałeś okazję już z jakiegoś korzystać, na pewno je znasz.

Jako że na cele blogu powstaje coraz to więcej kodu, postanowiłem zebrać wszystko w jedno miejsce i udostępnić Tobie w postaci repozytorium SVN. Czemu SVN? Ano dlatego, że najlepiej go znam i wydaje się też najlepszą propozycją dla początkujących programistów (a zakładam, że możesz być jednym z nich). Świat się jednak na SVN’ie nie kończy i istnieje wiele innych typów repozytoriów, jak chociażby coraz modniejszy ostatnio GIT. Jeśli jesteś wyznawcą GIT’a, pewnie czujesz się nieco zawiedziony. Wiedz jednak, że sam powoli zaczynam zgłębiać jego tajniki i jeśli spodoba mi się bardzo, postawię drugie repozytorium. Może też pokuszę się o jakieś krótkie porównanie oraz opis integracji SVN’a z GIT’em (tak, można to zrobić!).

Wracając jednak do tematu, repozytorium utworzone specjalnie na cele niniejszego blogu znajduje się pod wymownym adresem: svn.yuppy.pl. Logowanie w trybie „tylko do odczytu” jest anonimowe. Dodatkowo repozytorium można przeglądać przez klienta webowego WebSVN. Po dodatkowe informacje na temat zawartości repozytorium odsyłam na oddzielną stronę. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek problemy z połączeniem się lub w ogóle nie wiesz jak to zrobić, pisz do mnie. Zachęcam Cię do korzystania i przeglądania kodów źródłowych, bo przecież to z nich można się nauczyć najwięcej!

Skomentuj


UWAGA - Możesz używać HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge