Google Traffic w Polsce już jest!

To doskonała informacja dla wszystkich, którzy często korzystają z Google Maps do wyszukiwania pożądanej trasy. Najpopularniejsza dotychczas w Polsce usługa śledzenia natężenia ruchu na drogach – Targeo, ma kilka istotnych wad, jak chociażby wolne działanie czy brak nakładki mapy ze zdjęć. Od wczorajszej nocy dostępna jest godna uwagi alternatywa w postaci Google Traffic.

Google udostępniło nową usługę w 13-tu krajach w Europie. Dane o natężeniu ruchu uaktualniane są co około 5-10 minut i są prawdopodobnie zbierane z urządzeń posiadających system Android z uruchomioną funkcją lokalizacji użytkownika. Google Traffic działa zarówno w wersji webowej jak i mobilnej na Androidzie. Usługa pozwala na obserwowanie natężenia ruchu w chwili bieżącej oraz sprawdzenie prognozy dla danej godziny i dnia.

Więcej szczegółów o nowej usłudze można poznać w notce blogowej Google’a.

Skomentuj

2 Komentarze.

  1. W takim razie jeśli będzie istniał korek, a w nim będzie stało niewielu użytkowników Androida, to google traffic go nie wykryje. Swoją drogą, google ma coraz więcej pomysłów na nowe usługi.
    raaven ostatnio napisał(a)… Polski Blog Dofollow z commentLuv

    • Oczywiście, że może się tak zdarzyć. Jednak prawdopodobnie Google używa jeszcze innych sposobów na badanie natężenia ruchu (swoją drogą, ciekawe jakich?). Podobnie Targeo pobiera informacje z urządzeń wyposażonych w AutoMapę, a tych jest zapewne o wiele mniej niż aktywnych Androidów.

Skomentuj


UWAGA - Możesz używać HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge