Java 7 wydana!

Na stronie Oracle’a pojawiła się długo oczekiwana nowa wersja platformy języka Java. Do pobrania dostępne jest zarówno JDK jak i JRE w wersji 7-mej, a obsługiwane systemy operacyjne to Linux, Solaris i Windows.

Nowe wydanie przynosi szereg usprawnień do maszyny wirtualnej oraz kilka mniej i bardziej ważnych zmian w samym języku. Najważniejsze z nich opisałem już wcześniej korzystając z dostępnej wtedy wersji Developer Preview.

Jak Java 7 zostanie przyjęta przez programistów? – to się okaże, wydaje się jednak, że przejście będzie następowało nieco szybciej, niż w przypadku migracji do wersji 6-tej. Pozostaje tylko czekać na wsparcie nowej wersji języka przez najważniejsze serwery aplikacji oraz środowiska programistyczne.

To co, czekamy teraz na Javę 8? :)

Skomentuj

2 Komentarze.

  1. A obsługuje Minecrafta 1.7.3 ???
    :?: :smile:

    • To zależy, w jakim sensie pytasz. Każda nowa wersja Javy jest zgodna z poprzednią, więc możesz spokojnie zainstalować JRE/JDK 7 nie martwiąc się, że coś co działało do tej pory, teraz przestanie. No chyba że w nowej wersji pojawi się jakiś błąd, wtedy niewykluczone że trzeba będzie poczekać na poprawkę.
      Inna sprawa, jeśli zajmujesz się rozwojem jakiegoś projektu, gdzie commitujesz w nim kod. Wtedy też bez obaw możesz zainstalować nową wersję Javy, ale dopóki cały projekt nie przejdzie na nowe wydanie, nie skorzystasz z chociażby nowych elementów składni języka.

Skomentuj


UWAGA - Możesz używać HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge