1812 – Serce Zimy na Androida już jest!

Ukazała się już pełna wersja znakomitej polskiej produkcji – gry pod tytułem: 1812 – Serce Zimy. Dla niewtajemniczonych, jest to interaktywny audiobook, czyli gra opierająca się prawie wyłącznie na dźwiękach. Gra swoją premierę miała 27 października 2011 i była początkowo dostępna jedynie na platformę iOS. Zgodnie z zapowiedzią twórców, pod koniec listopada ukazała się na wszystkie pozostałe obsługiwane platformy, łącznie z Androidem.

Muszę przyznać, że odkąd uruchomiłem wersję demo dostępną o wiele wcześniej, z niecierpliwością oczekiwałem wersji pełnej. Demo oferowało około kilkudziesięciu minut rozrywki, które prezentują przedsmak tego, co można zobaczyć (a raczej usłyszeć) w pełnym wydaniu. Niesamowitym uczuciem było położenie się wieczorem z założonymi na głowę słuchawkami i wczucie się w rolę Korwina Giedyminowicza. Bardzo podoba mi się świat kreowany przez grę, gdzie wydarzenia historyczne (inwazja wojsk Napoleona na Rosję) świetnie zostały połączone z elementami fantasy. Doskonale dobrana obsada, a szczególnie Piotr Fronczewski w roli narratora, przypomniała mi dawne lata spędzone nad świetnym grami RPG, a szczególnie Baldur’s Gate, w którym również można było usłyszeć Fronczewskiego.

Na uwagę zasługuje niska promocyjna cena produktu: 12,18zł przy płatności przelewem i 23,37zł przy płatności SMS. Gra dostępna jest w tej cenie do końca bieżącego roku.

Zainteresowanych zapraszam więc na oficjalną stronę gry i zachęcam do zakupu. Ja już kupiłem!

Skomentuj

5 Komentarze.

 1. Gra jest znakomitym produktem, który warto wypróbować. Do tego narracja Fronczeskiego, epika ;)
  Denis ostatnio napisał(a)… Czy w Polsce mamy kanały w HD?

  • Przebrnąłem już przez całość i muszę stwierdzić, że gra ma poważną wadę – jest za krótka :) Z mniejszych bolączek trochę drażniła mnie różnica w poziomie głośności niektórych dialogów, no i to, że gra od czasu do czasu się zawieszała. Jednak niesamowita, wciągająca historia znakomicie zrekompensowała wszystkie wady! :) Polecam każdemu jeszcze raz, na prawdę warto.

 2. Ja miałem i mam problem na swoim telefonie z tą grą, gdyż zawiesza mi się i co chwilę wyłącza, w rożnych momentach. Mam Samsunga I9000 Galaxy S.
  Ponad 2 GB pamięci wolnej i podręcznej ponad 180 MB wolnej a mimo to mam problem by w nią pograć.

  • Tak, słyszałem że są problemy na różnych telefonach. Trzeba męczyć support, w końcu za coś się płaci. Ale zgłoszeń o niepoprawnym działaniu na Galaxy S już chyba trochę dostali :) Swoją drogą znając życie, gdybyś wgrał jakieś zmodyfikowane oprogramowanie, np. MIUI albo CyanogenMod’a (chyba że masz), to by wszystko chodziło :)

 3. W życiu nie grałem w taką grę. Uwielbiam książki, audiobooki i gry a to jest połączone w jedno dzieło. Bardzo podobają mi się nagrania lektorów zwłaszcza narratora którego każdy chyba poznał bez problemów. Fronczewski ma głos który sprzeda wszystko a przynajmniej mi :eek:

  Interesuje mnie też motyw lykantropi czyli wilkołactwa. Super sprawa. Jeżeli szukasz czegoś wyjątkowego to polecam. Są 2 minusy, gra jest za krótka no i nie jest darmowa – ale na pewno warta swojej ceny.

Skomentuj


UWAGA - Możesz używać HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge