Database Change Notification – odbieranie zdarzeń z bazie danych Oracle

Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /usr/home/avd/domains/yuppy.pl/public_html/wordpress/wp-content/plugins/prettify-gc-syntax-highlighter/prettify-gc-syntax-highlighter.php on line 63 Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /usr/home/avd/domains/yuppy.pl/public_html/wordpress/wp-content/plugins/prettify-gc-syntax-highlighter/prettify-gc-syntax-highlighter.php on line 69
Skomentuj

5 Komentarze.

  1. Baza wcale nie sprawdza czy to główne zapytanie zwraca inny wynik(select * from t_events). To tak naprawdę tylko wskazuję bazie tabelę i tylko tyle. Równie dobrze do zapytanie może mieć taką formę:
    select * from t_events where 1=2 co jak widać nigdy nie zwróci wyniku a cały mechanizm i tak działa.
    To tylko taka mała uwaga po moich ostatnich bojach :)

    • Dzięki za uwagę, możliwe że jest tak jak mówisz :) Ogólnie odnoszę wrażenie, że cały ten mechanizm działa nieco tajemniczo, np. w jakiś automagiczny sposób po odpaleniu metody „execute” tworzy osobny wątek nasłuchujący na zdarzenia.

  2. To wszystko działa na zasadzie osobnego wątku i socketa, który nasłuchuje na info od bazy. Zauważ, że podajesz swoje ip i ewentualnie port. Te informacje lecą do bazy i już wiadomo komu ma wysyłać info o zmianach.

  3. no chopy – dobrze wam idzie – mam nadzieję, że w robocie też razem rozwiązujecie problemy :twisted:

Skomentuj


UWAGA - Możesz używać HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge